Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
IMIENINY: Aleksego, Bogdana, Martyny
EUR: 4.2998 CHF: 3.685
USD: 3.6619 GBP: 4.8572
Logowanie
 

„Obrazy” Małgorzaty Bojarskiej-Waszczuk w Galerii Stary Ratusz

Fot. Strona internetowa WBP w Olsztynie

Całe moje życie dzieje się w kontakcie z obrazem, to jest dla mnie jakaś naczelna wartość. Obserwacja. Małe olśnienia – mówi Małgorzata Bojarska-Waszczuk autorka wystawy, którą jeszcze tylko do czwartku możemy oglądać w Galerii Stary Ratusz.

Płótna  wybrane do ekspozycji starają się tłumaczyć, jak artystka niespiesznie postrzega świat

Moje oczy otwierają się wtedy bardziej, widać każdy drobiazg − lśnienie światła na piórach ptaków i chropowatą materię blachy. To moje obrazki z wakacji

tłumaczy Małgorzata Bojarska Waszczuk.

Artystka w tych precyzyjnych, wysmakowanych kadrach poszukiwała sensu obrazu i jego smaczku, czyli sytuacji zastanych. – Są to sytuacje zastane, nie zaaranżowane tylko zobaczone. Forma, kolor, faktura i światło to elementy budujące ten obraz.

Małgorzata Bojarska-Waszczuk jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Pracuje głównie w technikach rysunkowych i graficznych. Zajmuje się również fotografią. W każdym z mediów porusza się w przestrzeni umownej, abstrakcyjnej, ucieka od dosłowności.

Jej najnowszą wystawę „Obrazy” możemy oglądać w Galerii Stary Rynek w Wojewódzkiej  Bibliotece Publicznej w Olsztynie do czwartku (3 sierpnia).

Autor: A. Kulik

Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Upał w czasie pracy? Zobacz do czego zobowiązany jest pracodawca

Po zimnym i ulewnym lipcu, mamy upalny i burzowy sierpień. Nie wszyscy dobrze je znoszą, a tym którzy lekceważą podstawowe zasady żar z nieba może zaszkodzić....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV