Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obrońca sprawcy wypadku w Szczytnie złożył zażalenie na areszt

Budynek sądu okręgowego w Olsztynie. fot. Przemysław Getka

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynęło w środę zażalenie obrońcy na areszt sprawcy wypadku w Szczytnie. Pod koniec kwietnia rozpędzone auto wjechało tam w wózek z 1,5-rocznymi bliźniętami. W wyniku wypadku jedno z dzieci zmarło.

Biuro prasowe Sądu Okręgowego w Olsztynie poinformowało PAP, że w środę wpłynęło zażalenie obrony na zastosowanie aresztu wobec sprawcy wypadku w Szczytnie. W tym mieście 25 kwietnia przy ulicy Władysława IV kierowca forda jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad samochodem i uderzył w wózek z 1,5-rocznymi bliźniętami. Dzieci były z babcią. Wszyscy trafili do szpitala. Jedno z dzieci po 9 dniach zmarło w wyniku ciężkich obrażeń. Drugi chłopiec wciąż jest hospitalizowany.

Początkowo sąd w Szczytnie odmówił aresztowania sprawcy wypadku argumentując, że ten przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i wyraził skruchę. Decyzja ta oburzyła lokalną społeczność, pod adresem sprawcy i jego rodziny kierowano groźby, przez co rodzina była objęta policyjną ochroną i wszczęto odrębne postępowanie dotyczące gróźb karalnych.

Na odmowę aresztu zażalenie złożyła prokuratura. Sąd Okręgowy w Olsztynie w minionym tygodniu zdecydował o tym, że kierowca forda winien najbliższe 3 msc. spędzić w areszcie. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu swojej decyzji zwrócił uwagę, że w świetle okoliczności ujawnionych w sprawie, groźba orzeczenia wobec Adama D. surowej kary pozbawienia wolności nie ma jedynie charakteru hipotetycznego, lecz realny. To z kolei rodzi domniemanie, że podejrzany pozostając na wolności może podejmować próby bezprawnych działań destabilizujących prawidłowy tok postępowania. Sąd wskazał też, że Adamowi D. zarzucono umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a stopień społecznej szkodliwości popełnionego przez niego czynu jest wysoki.

Adam D. po decyzji Sądu Okręgowego sam stawił się w areszcie.

W związku z wpłynięciem zażalenia Sąd Okręgowy rozpozna je w składzie 3 sędziów. Sprawę będą badać sędziowie z Olsztyna. Termin nie jest jeszcze znany.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, szczytno, więzienie, sąd okręgowy, zażalenie, półtoraroczne bliźniaki
Dwóch policjantów i kierowca osobowego auta ranni w wypadku na ulicach Olsztyna

Radiowóz zderzył się z volkswagenem passatem na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Składowej. Jak mówi sierżant Andrzej Jurkun z zespołu prasowego olsztyńskiej policji trzy osoby trafiły do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV