Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obrońcy będą apelować od wyroku skazującego dzieciobójczynię

Obrońcy będą apelować od wyroku skazującego Lucynę D. na 25 lat więzienia

Będzie apelacja obrońców skazanej za zabójstwo trzech swoich nowo narodzonych dzieci Lucyny D. z Lubawy. Dwa tygodnie temu Sąd Okręgowy skazał kobietę na 25 lat więzienia.

– To zbyt surowa kara – uważa mecenas Andrzej Kozielski. Jego zdaniem sąd nie uznał wszystkich dowodów i faktu, że Lucyna D. działała nieumyślnie. Rzeczniczka Sądu Okręgowego w Elblągu Dorota Zientara potwierdza, że wniosek obrony i zapowiedź apelacji trafiły do sądu. – Jest kilka możliwości – sąd może uznać wyrok, przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia lub zmienić orzeczenie – wyjaśnia sędzia Dorota Zientara.

Przypomnijmy, Lucyna D. stanęła przed sądem za uduszenie trzech swoich synów, tuż po porodach i ukrycie w domowej zamrażarce. Według biegłych, dzieci były zdrowe.

Sprawa wyszła na światło dzienne w kwietniu zeszłego roku. Proces odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Do informacji publicznej trafił jedynie wyrok, jego uzasadnienie, podobnie jak całe postępowanie, jest niejawny. (stan/as)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieciobójczyni, apelacja, Lubawa
Proces apelacyjny Rosjanina skazanego za zabójstwo

Rosjanin, nieprawomocnie skazany za zabójstwo i podłożenie bomby przy jednym z olsztyńskich bloków, nie zgadza się z wyrokiem. W Białymstoku odbył się jego proces apelacyjny. Zdaniem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV