Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obwodnica Olsztyna całkowicie ukończona. Dziś oddano ostatni odcinek od węzła Pieczewo do Klewek

Fot. K.Olszewski

Ostatni łącznik obwodnicy Olsztyna,  od węzła Pieczewo do Klewek, został oddany do użytku. Jest to odcinek długości około 2 kilometrów, realizowany wraz z obwodnicą Olsztyna w ciągu drogi S51.

To połączenie drogi krajowej 53 z kierunku Szczytna z obwodnicą Olsztyna. Jednocześnie pełni też funkcję obwodnicy Szczęsnego.

Koniec wieńczy dzieło – mówił podczas otwarcia drogi wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Aby droga mogła zostać wybudowana współpracowały ze sobą rząd i samorządy – podkreślał radny wojewódzki Dariusz Rudnik.

Podczas uroczystości posłanka PiS Iwona Arent zwracała uwagę na to, że obwodnica Olsztyna powstała w znacznej mierze dzięki staraniom byłego wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita.

Jerzy Szmit – prezes PiS w okręgu olsztyńskim – podkreślił, że nie musiał nikogo w rządzie przekonywać do zakończonej właśnie inwestycji.

Wszyscy wiedzieli, że na Warmii i Mazurach trzeba budować drogi i trzeba tę naszą krainę budować oraz komunikować zresztą kraju

– podsumował Szmit.

Za prawie 100 milionów złotych wybudowano dwa mosty, rondo turbinowe oraz drogi zbiorcze i dojazdowe zapewniające połączenie z siecią dróg lokalnych o łącznej długości 1,3 kilometra.

 

Autor: K.Kaszubski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, Olsztyn, szczesne
Weekend Dobra w Olsztynie. Każdy może zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości

W południe na Rynku Starego Miasta w Olsztynie spotkali się wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. To oni w 16 miastach wojewódzkich w Polsce, w tym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV