Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ochotnicy z Caritas pomagali poszkodowanym przez nawałnicę. Wolontariuszka z Olsztyna pracowała w Brdzie

Wolontariusze Caritas pomagają poszkodowanym w sierpniowej nawałnicy

Wśród 20. wolontariuszy z całej Polski znalazła się mieszkanka  Olsztyna. Praca polegała na porządkowaniu gospodarstw, usuwaniu  gruzu i gałęzi oraz zabezpieczaniu dachu. Nie mniej ważne było też wsparcie psychiczne i zwykła ludzka życzliwość.

Aniela Grużewska  przyznała po powrocie, że żywioł dokonał straszliwych spustoszeń:

Wielu ludzi jest załamanych ogromem zniszczeń spowodowanych przez kataklizm. Cieszyli się że byliśmy przy nich. Płakali, nawet dorośli mężczyźni płakali mówiąc o tym, co spotkało ich rodziny i, że byli sami ze swoją tragedią.

W Brdzie kończy się tygodniowy wolontariat ogólnopolski i – jak powiedział dyrektor Caritas z diecezji w Pelplinie ksiądz Grzegorz Weis – reszta prac będzie wykonywana siłami lokalnych wolontariuszy.

Caritas prowadzi też zbiórkę środków dla  poszkodowanych – pieniądze można wpłacać na konta pomocowe Caritas Polska z dopiskiem „Wichura”. Można też wysłać charytatywny SMS pod numer 72 052.

Autor: IAR
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ofiary, Caritas, wolontariusze, nawałnica, poszkodowani
Sebastian Polakowski: Lubimy pomagać innym. Kampania „Tornister Pełen Uśmiechów” jest formą pozytywnego egoizmu

Gościem Krzysztofa Kaszubskiego w Bliższych Spotkaniach był Sebastian Polakowski, katecheta z Gimnazjum Nr 8 i LO Nr 8 w Olsztynie. Rozmawiano o  akcji Caritas Archidiecezji Warmińskiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV