Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oczyszczona przez sąd pracy dyrektorka wróciła do szpitala

Wiesława Lech od 1 października znowu kieruje Szpitalem Miejskim w Elblągu.

W sierpniu sąd przywrócił ją do pracy, po tym jak przez rok walczyła o oczyszczenie z zarzutów po dyscyplinarnym zwolnieniu z pracy w lipcu ubiegłym roku. Były prezydent Grzegorz Nowaczyk oskarżył Wiesławę Lech o działanie na szkodę szpitala. Zawiadomił też prokuraturę i CBA. Zarzuty zostały obalone, a była dyrektor prawomocnym już wyrokiem sądu została przywrócona na stanowisko szefowej Szpitala Miejskiego.

Jak wyjaśniał radnym na ostatniej sesji prezydent Jerzy Wilk, uzasadnienie wyroku było druzgocące dla strony skarżącej i zacytował kluczowy fragment:

00:00 / 00:00

Dlatego prezydent Elbląga nie złożył apelacji i zastosował się do wskazań sądu. Przywrócona do pracy dyrektor od rana była dziś w szpitalu przy Żeromskiego. Spotkała się z jego kierownictwem i ordynatorami. Szpital jest od kilku lat w trudnej sytuacji finansowej. Wciąż rośnie jego dług.

Przed przywróconą do pracy dyrektorką stoi jeszcze jeden problem. Pracownicy domagają się podwyżek, na które czekają od 5 lat. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szpital, Wiesława Lech
Accoustics zbuduje fabrykę w Elblągu

Dostawca elementów do norweskich wież wiertniczych i elementów diesla do silników Rolls Royce’ a zbuduje fabrykę w Elbląskim Parku Technologicznym. Firma Accoustics działa w Elblągu od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV