Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od 1 września każdy uczeń dostanie 300 złotych wyprawki. Premier podpisał rozporządzenie w tej sprawie

W ramach programu „Dobry Start” od nowego roku szkolnego każdy uczeń dostanie 300 złotych dofinansowania na książki i pomoce dydaktyczne.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w specjalnym nagraniu, że podpisał rozporządzenie w wyjątkowym dla młodych ludzi dniu – Międzynarodowym Dniu Dziecka. Jak dodał, wyprawka to „dobry start dla dzieci młodzieży w rok szkolny”.

Rządowy program „Dobry start” został ogłoszony przez Mateusza Morawieckiego w połowie kwietnia. Program nie przewiduje kryterium dochodowego przy wypłacaniu wyprawki. Będzie ona przysługiwała od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ukończenia 20 roku życia. W przypadku osób legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności – do 24 lat.

Wnioski o wypłatę wyprawki w formie elektronicznej rodzice uczniów będą mogli składać od 1 lipca, w formie papierowej, w urzędzie, od 1 sierpnia. Ostatni dzień na złożenie wniosku to 30 września.

 

Redakcja: BSChromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, uczniowie, uczeń, wyprawka
Stomil otrzymał dodatkowe pół miliona złotych

Decyzją radnych olsztyński Stomil otrzymał dodatkowo 500 tysięcy złotych. To kwota, która ma poprawić płynność finansową klubu i pomóc w otrzymaniu licencji pierwszej ligi na przyszły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV