DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Od 2:0 do 2:2. Stomil remisuje z Ruchem [GALERIA]

Po tym uderzeniu Stomil prowadził z Ruchem 2:0. Fot. M.Świniarski

Choć I-ligowy Stomil w meczu drużyn walczących o utrzymanie prowadził z Ruchem Chorzów 2:0, dał sobie strzelić dwa gole i pojedynek skończył się podziałem punktów, który nikogo nie zadowala.

Olsztynianie zaczęli od mocnego uderzenia, kiedy to w 9. minucie pierwszego gola zdobył Grzegorz Lech. Niecały kwadrans później było już 2:0 za sprawą mierzonego strzału głową Adriana Karankiewicza. Goście jednak jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę, a wynik – w kuriozalnej sytuacji – ustalił w 65. minucie Mateusz Majewski, od którego odbiła się piłka wybijana przez bramkarza Stomilu Michała Leszczyńskiego.

Kolejny mecz olsztynianie zagrają w najbliższą niedzielę w Częstochowie, gdzie o 13:15 zmierzą się z tamtejszym Rakowem.

W tabeli Stomil nadal jest na spadkowej, 16. pozycji z punktem straty do będącej w strefie barażowej Olimpii Grudziądz.

Stomil Olsztyn – Ruch Chorzów 2:2 (2:1)
Lech 9, Karankiewicz 21 – Przybecki 45, Majewski 65

Stomil: Leszczyński – Kubań, Baranowski, Sołowiej, Szywacz – Zając (58 Ziemann), Stromecki (83 W.Biedrzycki), Karankiewicz, Lech (73 Ramirez), Głowacki – Siemaszko.

Ruch: Hrdlicka – Kowalski, Kowalczyk, Marković, Hołownia – Przybecki, Zawal (76 Bogusz), Urbańczyk, Mello (71 Wojciechowski), Słoma – Majewski (90 Balicki).

M.Świniarski

Więcej w Stomil Olsztyn, Ruch Chorzów
Czy Stomil da radę Ruchowi Chorzów?

Do tej pory Stomil grał bardzo ważne mecze, ale dzisiejsze starcie z Ruchem Chorzów będzie ultra ważnym pojedynkiem. O 19:00 olsztynianie zagrają z  zespołem, który chce...