Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od 8 marca budowa linii tramwajowej w centrum Olsztyna

Trwa budowa linii tramwajowej w Olsztynie. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Główne ulice w centrum Olsztyna nie będą zamknięte od najbliższego poniedziałku. Drogowcy przesunęli ten termin o tydzień.

Drogowcy razem z urzędnikami ratusza szukają najlepszego sposobu, by na pół roku nie sparaliżować ruchu w stolicy Warmii i Mazur. W poniedziałek 1 marca miały się zacząć prace związane z budową linii tramwajowej na ulicach Piłsudskiego i Kościuszki. Jednak do ratusza docierają obawy mieszkańców, że te roboty zakorkują całe śródmieście i centrum Olsztyna.

W miniony czwartek (26 lutego), w ratuszu mała się odbyć konferencja prasowa, na której urzędnicy i drogowcy planowali przedstawić szczegóły nowej organizacji ruchu na najbliższe pół roku. W ostatniej chwili została odwołana właśnie z powodu licznych uwag zgłaszanych nie tylko przez mieszkańców, ale także policjantów – mówi Paweł Pliszka rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu.

00:00 / 00:00

Ulice w centrum Olsztyna będą zamknięte od niedzieli 8 marca. Jak będzie zmieniona organizacja ruchu w centrum Olsztyna urząd miasta  ma szczegółowo poinformować w ten poniedziałek.(wch/bsc)

Trwa budowa linii tramwajowej w Olsztynie. Fot. B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, tramwaje, budowa linii tramwajowej
Budowa linii tramwajowych wkracza do centrum Olsztyna

Kierowców, ale także i pieszych od najbliższej niedzieli 1 marca czekają poważne zmiany. Jak mówi Andrzej Karwowski, kierownik jednostki realizującej projekt tramwajowy w Olsztynie, prace rozpoczynają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV