Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od czwartku zostanie przywrócona tymczasowa kontrola graniczna

Strażniczka graniczna. Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Od 22 listopada do 16 grudnia na granicy wewnętrznej zostanie tymczasowo przywrócona kontrola graniczna. Granicę z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach.

Kontrole będą również prowadzone w portach morskich i na lotniskach, także na przejściu lotniczym Mazury. Ma to związek ze szczytem klimatycznym ONZ COP 2018.

Przywrócenie kontroli nie oznacza powrotu przejść granicznych i szlabanów. Kontrolę będą prowadziły patrole Straży Granicznej z wykorzystaniem mobilnych terminali i specjalnych pojazdów, tzw. schengenbusów. Granicę będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach, których na granicy lądowej będzie 264.

Kontrolowane będą wyrywkowo tylko osoby wjeżdżające do Polski. W przypadku ustalenia osób, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego, wydawane będą decyzje o odmowie wjazdu do naszego kraju.

Wszyscy odwiedzający w tym czasie Polskę powinni być przygotowani do okazania dokumentów i zezwolić na sprawdzenie pojazdu, którym podróżują. Lista państw, których obywatele mogą podróżować do Polski bez wiz jest dostępna na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

Autor: K. Kantor/Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej, szczyt klimatyczny, kontrole graniczne, przywrócenie
Straż Graniczna zatrzymała kolejnych cudzoziemców pracujących na czarno

Praca bez umów, zezwoleń, ważnych dokumentów pobytowych oraz brak informacji w urzędzie pracy. To wynik kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV