Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od dwudziestu lat aktywizują i edukują seniorów. Elbląski Uniwersytet Trzeciego Wieku świętuje jubileusz

Fot. M. Stankiewicz

Elbląski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych świętuje 20-lecie działalności.

Przez ten czas rozkwitliśmy, byliśmy twórczy, podjęliśmy działalność w wielu dziedzinach – podkreśla prezes Iwona Orężak, związana z placówką od początku.

00:00 / 00:00

W uroczystej gali w Teatrze Sewruka biorą udział nie tylko jego słuchacze, ale też współpracujące z nim uczelnie wyższe, stowarzyszenia oraz przedstawiciele władz miasta i województwa.

Uniwersytety dla seniorów zajmują się nie tylko edukacją, ale mają znacznie ważniejsze zadanie, aktywizację osób dojrzałych. Pozwala na rozwój starszych osób, daje siłę i satysfakcję, pozwala uwierzyć w siebie – uważa wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski.

00:00 / 00:00

Gala na 20-lecie Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych jest okazją do podsumowania działalności, podziękowań, ale też prezentacji planów na przyszłość. A przypomnijmy, dziś elbląski „uniwerek” dla seniorów liczy ponad 400 słuchaczy, a zaczynał skromnie, zaledwie od 30 osób.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, jubileusz, Sławomir Sadowski, Iwona Orężak, Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych
Kradł czekolady, perfumy i ekspresy do kawy. 20-letni złodziej zatrzymany przez elbląskich policjantów

Nawet na 10 lat może trafić za kratki 20-letni mieszkaniec Elbląga, który specjalizował się w kradzieżach... czekolady. Jednorazowo potrafił wynieść ze sklepu nawet 70 tabliczek. Zauważony...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV