Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od dziś każdy może zapoznać się ze szczegółami budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną

Mierzeja Wiślana zostanie przekopana w Nowym Świecie

Właśnie rozpoczęły się konsultacje społeczne. Dotyczą  głównie oceny oddziaływania inwestycji na środowisko.

Zgodnie z planami rządu kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma być zbudowany w miejscowości Nowy Świat między Sztutowem a Kątami Rybackimi. Największe obawy, związane z tą inwestycją, mają ekolodzy. Jednak zdaniem hydrologa profesora Bogdana Zadrogi z Politechniki Gdańskiej nie ma większych zagrożeń.

Dzisiaj istnieją takie rozwiązania techniczne i inżynierskie i takie materiały budowlane i takie technologie, że wszystko można wykonywać zgodnie z naturą a nie wbrew naturze. Obalają mit obrońców i ekologów, że wszystko zostanie zamulone, mętne i zrobi się bagno. Tak nie będzie, bo są takie techniki, że z powodzeniem można tego uniknąć.

Konsultacje potrwają do 12 lipca. Uwagi i wnioski w sprawie budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną można przesyłać do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie oraz do jej filii w Elblągu. Tam także można zapoznać się z dokumentacją inwestycji.

 

Autor: IAR
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kanał, konsultacje, przekop
W środę ruszają konsultacje społeczne w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej

Planowany przekop Mierzei Wiślanej ma połączyć Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym. Konsultacje społeczne w tej sprawie rozpoczynają się 13 czerwca i potrwają do 12 lipca. W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV