Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od dziś matura próbna online. Arkusze egzaminacyjne od 9.00 na stronach CKE

Fot. Ł. Sadlak

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne na swoich stronach internetowych udostępnią arkusze egzaminacyjne.

Jako pierwszy język polski. Egzamin próbny jest nieobowiązkowy. Arkusze będą publikowane o godzinie 9.00 i o godzinie 14.00.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej doktor Marcin Smolik zaznacza, że właściwa matura trwa prawie 3 tygodnie, a próbne arkusze zostaną zamieszczone w ciągu pięciu dni.

Pogrupowaliśmy przedmioty według tego, jak duże jest prawdopodobieństwo, że takie przedmioty mogłyby być połączone. Na przykład rano język polski na poziomie podstawowym, bo to piszą wszyscy. Natomiast o godzinie 14.00 język polski rozszerzony i fizyka. Bo niewiele osób wybiera takie połączenie – polski i fizyka na poziomie rozszerzonym

– mówi dyrektor CKE.

Podobnie jak przy próbnym egzaminie ósmoklasisty maturzyści powinni rozwiązać zadania sami w przeznaczonym na to czasie. Rozwiązania dostarczą nauczycielowi. Dyrektorzy otrzymają zasady oceniania, które przekażą nauczycielom. 15 kwietnia rozwiązania będą dostępne na stronie CKE.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauka, edukacja, próbna matura
9 i 10 kwietnia bez zdalnej nauki. MEN rozwiał wątpliwości dyrektorów szkół i nauczycieli

Ministerstwo edukacji narodowej wydało komunikat w sprawie nauczania podczas przerwy świątecznej w szkołach. Według harmonogramu roku szkolnego uczniowie i nauczyciele na czas Świąt Wielkanocnych od 9...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV