Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
IMIENINY: Edwarda, Narcyza, Zbysława
EUR: 4.2162 CHF: 3.6028
USD: 3.4214 GBP: 4.7778
Logowanie
 

Od dziś na antenie Polskiego Radia Olsztyn słuchowisko „Orędzie z gietrzwałdzkiego klonu”

Gietrzwałd. Kapliczka w miejscu objawień

W tym roku mija 140 lat od objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, niedużej warmińskiej wiosce w pobliżu Olsztyna. Mimo iż objawienia te, jako jedyne w Polsce, są potwierdzone przez Kościół, to dla większości Polaków są nieznane.

Czas objawień stał się treścią słuchowiska zatytułowanego „Orędzie z gietrzwałdzkiego klonu”, którego pierwszą część Polskie Radio Olsztyn wyemituje dziś (25 czerwca) o godzinie o godzinie 8.45. Jego autorem jest dziennikarz radiowy Zenon Złakowski.

Kolejne 10-minutowe części słuchowiska, a jest ich łącznie 14, będą emitowane co tydzień, w kolejne niedziele o godzinie 8.45, a powtarzane w poniedziałek o godzinie 20.50.

Dzięki słuchowisku słuchacze Polskiego Radia Olsztyn będą mogli przez całe lato towarzyszyć objawieniom gietrzwałdzkim, które w 1877 roku trwały od 27 czerwca do 16 września. Będzie to też okazja, aby bliżej poznać osoby widzące Matkę Bożą oraz innych mieszkańców Gietrzwałdu i okolic, ich poglądy, emocje oraz klimat tych niezwykłych wydarzeń sprzed 140 laty.

Objawienia w Gietrzwałdzie

(AStańco/ASocha)

Więcej w Gietrzwałd, objawienia
Serial Gietrzwałdzki

Gietrzwałd stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które miały miejsce dziewiętnaście lat po Objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV