Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od dziś próbne egzaminy ósmoklasisty. Arkusze dostępne na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Fot. pixabay

Dziś każdy ósmoklasista będzie mógł spróbować swoich sił podczas egzaminu próbnego. Około godziny 9 na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych zostaną opublikowane arkusze z języka polskiego.

W kolejnych dniach pojawią się arkusze z matematyki i języków obcych. W związku z epidemią koronawirusa od 12 marca do 10 kwietnia zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach są zawieszone. Od środy 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania na odległość.

Jak informował wcześniej resort edukacji, przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne. Uczniowie będą podchodzić do niego w swoich domach.

Uczniowie po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej powinni rozwiązać zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę lub nauczyciela formie. Jednocześnie CKE radzi, by w przypadku, gdy uczeń nie ma w domu dostępu do internetu, przekazać mu arkusze w formie wydruków lub przygotować wydruki do odbioru w szkole.

Po rozwiązaniu zadań uczniowie powinni je przesłać do nauczycieli np. e-mailem. Ci będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną. 8 kwietnia zasady oceniania zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE.

Arkusze egzaminacyjne będą publikowane na stronach internetowych CKE oraz OKE około godziny 9 w trzech kolejnych dniach:

  • 30 marca (poniedziałek) – język polski
  • 31 marca (wtorek) – matematyka
  • 1 kwietnia (środa) – języki obce nowożytne.

Egzamin ósmoklasisty ma być przeprowadzony w dniach 21-23 kwietnia. Z dotychczasowych wypowiedzi ministra edukacji, Dariusza Piontkowskiego, wynika, że na razie terminy przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty, a także maturalnego, nie są zagrożone.

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, egzamin, ośmiolasiści
Gminy mogą się starać o pieniądze na zakup komputerów dla uczniów i nauczycieli. „Wypłaty będą ekspresowe”

Od 1 kwietnia samorządy mogą ubiegać się o pieniądze na zakup sprzętu do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli. Jak informuje Ministerstwo Edukacji, do rozdysponowania jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV