Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od dziś uczniowie i studenci z Elbląga płacą mniej za komunikację miejską. Sprawdź kogo jeszcze objęły obniżki

Dzieci i młodzież dojeżdżający do szkół i na uczelnie w Elblągu mają tańsze bilety. Formalnie obniżka cen biletów weszła w życie 1 września, ale to dziś jest pierwszy dzień nowego roku szkolnego.

Staniały też inne przejazdy, między innymi dla pracowników elbląskich firm.

To pierwszy etap zainicjowanego przez radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości programu społeczny Elblążanin +. Program zaczyna się od obniżenia kosztów przejazdów dla młodzieży uczącej się w Elblągu

– tłumaczy przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Marek Pruszak.

Różnica w cenie jest bardzo duża, bo z 40 złotych bilet miesięczny staniał do 25 złotych. Za bilet semestralny uczniowie i studenci zapłacą 60 złotych mniej niż do tej pory. Jest to propozycja dla posiadaczy Elbląskiej Karty Miejskiej.

Obniżka dotyczy też pasażerów korzystających z aplikacji mobilnych. Mniej za przejazdy zapłacą też kierowcy, którzy zostawiają auto w garażu i przesiądą się do tramwaju czy autobusu. Warunkiem jest każdorazowo pokazanie ważnego dowodu rejestracyjnego potwierdzającego własność lub współwłasność pojazdu oraz dokument tożsamości.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, tramwaj, uczniowie, uczeń, autobus, zniżka, studenci, bilet
Ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy. Elbląskie Święto Chleba czas zacząć

W Elblągu trwa 13. Święto Chleba. Na Starym Mieście pojawiło się ponad 200 wystawców z całej Polski i ze Wschodu. Królują wypieki i regionalne przysmaki. Jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV