Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od grudnia nowy rozkłady jazdy pociągów. TLK Biebrza pojedzie z Trójmiasta przez Mazury do Rzeszowa

Fot. Michał Porycki

Więcej połączeń z Olsztyna do Krakowa i Warszawy, całoroczny pociąg z Giżycka do stolicy oraz wakacyjny skład na Hel – tak w skrócie przedstawia się nowy rozkład jazdy PKP Intercity dla woj. warmińsko- mazurskiego. Zmiany zaczną obowiązywać od 10 grudnia.

W nowym rozkładzie jazdy mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego będą mieli do dyspozycji nowe połączenia. PKP Intercity uruchomi nowy skład relacji Kraków – Kielce – Olsztyn (TLK Sienkiewicz). Dzięki temu pociągi do Warszawy będą odjeżdżać z Olsztyna przez cały dzień, co dwie godziny. Wszystkie składy z Olsztyna do Kielc i Krakowa, pojadą trasą przez Radom. Dzięki wydłużeniu trasy składu TLK Biebrza, podróżni z Giżycka zyskają całoroczne połączenie ze stolicą, Krakowem oraz Rzeszowem.

Od grudnia zmienia się trasa pociągu TLK Kormoran, który z Olsztyna pojedzie do Wrocławia. Po drodze skład zatrzyma się m.in. w Warszawie, Katowicach i Opolu.

W czasie wakacji Olsztyn zyska połączenie z półwyspem Helskim. Skład będzie jeździł przez Trójmiasto.

Autor: J. Golon/PAP
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociąg
Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Kierowca w ciężkim stanie

Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Starynia koło Kętrzyna. Osobowy volkswagen wjechał pod pociąg. Kierujący volkswagenem golfem wjechał na te torowisko wprost pod nadjeżdżający pociąg...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV