Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od Nowego Roku Polacy przechodzą na dietę

Fot. Fotolia.com

Jedna trzecia Polaków deklaruje, że robi postanowienia noworoczne. Tradycyjnie Nowy Rok zaczynamy od zdrowej diety, aktywności fizycznej i rzucania palenia.

Więcej się ruszać i zdrowiej jeść – to podstawowe postanowienia Polaków. Aż jedna trzecia deklaruje, że rok 2019 zacznie od rachunku sumienia i wkroczy w Nowy Rok z myślą o „zdrowszym ja”.

Wśród osób, które poczynią noworoczne postanowienia, aż 28 proc. zamierza więcej się ruszać, 26 proc. chce rzucić palenie, 23 proc. planuje zadbać o zdrowsze jedzenie, a 18 proc. chce schudnąć – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie LightBox.

20 proc. kobiet planujących noworoczne postanowienia zamierza w 2019 roku schudnąć. Taki sam cel stawia sobie 15 proc. mężczyzn, mimo że według ostatnich szacunków nadmierną masę ciała ma w Polsce ponad 60 proc. panów i wyraźnie mniej, bo ok. 50 proc. pań.

„To dobrze, że dla Polaków ważne staje się właściwe odżywianie, bo jest ono podstawą zdrowia na długie lata. Szczególnie cieszy rosnąca świadomość roli zdrowego odżywiania u mężczyzn” – mówi dietetyk Małgorzata Chylewska. „Jeśli połączymy to z aktywnością fizyczną, jest szansa, że statystyki otyłości i chorób cywilizacyjnych przestaną rosnąć. Oby tylko postanowienia noworoczne przełożyły się na faktyczną zmianę nawyków – dodaje.

W noworocznych planach widać rosnącą świadomość, że na dobrą formę trzeba zapracować. Wśród osób, które zrobią postanowienia noworoczne, aż 33 proc. mężczyzn i 24 proc. kobiet zamierza w przyszłym roku więcej się ruszać. Jednocześnie 29 proc. panów i 24 proc. pań chce rzucić palenie.

Autor: PAP Life
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odchudzanie, waga, kilogramy
Kiedy dieta nie działa…

Niewłaściwa dieta, złe nastawienie psychiczne, zmęczenie - to zaledwie kilka przyczyn nieskutecznego odchudzania. Zatem, zamiast przeskakiwać co tydzień z diety na dietę, warto zastanowić się czy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV