Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od początku czerwca na Warmii i Mazurach utonęły 32 osoby

Fot. fotolia

Od początku czerwca w jeziorach Warmii i Mazur utonęły 32 osoby. Policja wskazuje, że głównymi przyczynami wypadków na wodzie od lat jest brawura, kąpiel w niestrzeżonych miejscach i pod wpływem alkoholu.

Jak podał PAP młodszy aspirant Rafał Jackowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, według policyjnych w tym roku od początku czerwca utonęły 32 osoby. Tyle samo osób utonęło w ubiegłym roku od początku czerwca do końca sierpnia.

Sami musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Należy zwracać uwagę na dzieci pozostawione bez opieki nad wodą. Podczas korzystania ze sprzętu wodnego: kajaków, rowerów wodnych, łódek należy wkładać kamizelki ratunkowe. Nie przeceniajmy swych sił, bo woda to żywioł, którego nie jesteśmy w stanie przewidzieć – podkreślił Jackowski.

W tym roku w czerwcu utonęło w akwenach Warmii i Mazur 5 osób, w lipcu – 13, a w sierpniu – 10. Ofiary wody to głównie mężczyźni w średnim wieku. Najmłodsi, którzy stracili życie w wodzie to 20-latkowie.

Policja apeluje o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą.

Autor: K.Piasecka za PAP
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Były statystyk olsztyńskich siatkarzy został…skautem

Pochodzący z Olsztynka, były statystyk Indykpolu AZS-u Olsztyn, dotychczasowy analityk Asseco Resovii Rzeszów - Kamil Sołoducha, będzie pierwszym w historii polskiej siatkówki skautem. W piłce nożnej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV