Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od początku czerwca w Polsce utonęło ponad 70 osób. Przyczyną tragedii najczęściej był alkohol

Fot. Łukasz Węglewski

 Tylko w czerwcu w całym kraju utopiło się ponad 70 osób, liczba tegorocznych utonięć zbliża się do 150.

Policjanci apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Nadkomisarz Andrzej Browarek z Komendy Głównej Policji przypomina, że większość tragicznych zdarzeń ma swój początek w alkoholu.

Dotyczy to między innymi nastolatków, którzy piją piwo na plaży, opalają się przed 4-5 godzin, później gwałtownie wbiegają do wody, albo skaczą na główkę  i o tragedię nie trudno.

00:00 / 00:00

Policjant przypomina, że trzeźwość powinna obowiązywać wszystkie osoby znajdujące się na łódce czy żaglówce.

Nie tylko sternik musi być trzeźwy na łódce. Cała załoga musi być trzeźwa, bo gdyby doszło do wypadku, czy zderzenia dwóch łodzi lub wywrócenia łódki, to sternik sam nie da rady uratować wszystkich.

00:00 / 00:00

W zeszłym roku w Polsce utonęło ponad pół tysiąca osób, w 99 procentach byli to mężczyźni . Najczęściej do wypadków dochodziło na kąpieliskach niestrzeżonych lub w miejscach, gdzie kąpiel była zabroniona.

Akcja ratunkowa. Fot. fotolia

Autor: IAR
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowksa-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypoczynek, woda, jezioro, utonięcie
Wakacje to gorący czas dla sanepidu. Janusz Dzisko zapewnia: pracownicy docierają do każdego obozu i kolonii, aby sprawdzić warunki

Kleszcze, sinice, zatrucia pokarmowe - to tylko niektóre zagrożenia, z którymi możemy mieć do czynienia podczas letniego wypoczynku. Janusz Dzisko, warmińsko-mazurski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny był...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV