Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od poniedziałku droższy postój w strefie płatnego parkowania

fot. Przemysław Getka

Od poniedziałku w Olsztynie wzrastają opłaty za postój w strefie płatnego parkowania: za pierwszą godzinę trzeba będzie zapłacić 3 zł (podwyżka z 2,50), za abonament 150 zł (podwyżka ze 100 zł).

Władze Olsztyna przyznają, że wzrost opłat ma zniechęcać do wjeżdżania prywatnymi samochodami do centrum Olsztyna i skłaniać do krótszego pozostawiania aut w strefie.

Ograniczenie ruchu na obszarze strefy przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, co spowoduje poprawę komfortu życia mieszkańców

– mówi cytowany przez ratusz dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie Marcin Szwarc.

W strefie nie tylko trzeba będzie więcej zapłacić za parkowanie, zmieniono także godziny jej obowiązywania. Będzie ona obowiązywała dłużej niż dotąd, tj. od poniedziałku do piątku od godz. 8 do godz. 17.

Mandat za brak opłaconego parkingu od poniedziałku będzie wynosił 100 zł, gdy zostanie uregulowany w ciągu siedmiu dni od zdarzenia – 50 zł.

Zgodnie z uchwałą olsztyńskiej Rady Miasta od lipca opłaty w strefie płatnego parkowania mają ponownie wzrosnąć, tym razem do 3,90 zł. Jednak posiadacze Olsztyńskiej Karty Miejskiej (potwierdza płacenie podatków dochodowych w Olsztynie) nadal mogliby płacić tylko 3 zł. Uchwałę tę uchylił wojewoda warmińsko-mazurski, a radni Olsztyna na ostatniej sesji zdecydowali, że złożą na nią skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Wojewoda uchylając zniżki dla mieszkańców, powołał się na Konstytucję, m.in. na jej zapisy mówiące o równości traktowania obywateli.

Fot. zdzit.olsztyn.eu

 

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podwyżka, parkomat, Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu, strefa, cena
Od jutra Olsztyn podnosi stawki w strefie płatnego parkowania. Zobacz, gdzie zapłacimy więcej za postój

Od soboty 1 lutego obowiązywać będą wyższe stawki za postój w olsztyńskiej Strefie Płatnego Parkowania - poinformował urząd miasta. Zmieni się również organizacja strefy i godziny,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV