Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od poniedziałku samorządy wznawiają zajęcia. „Przygotowanie szkół było łatwiejsze niż przedszkoli”

Samorządy warmińsko-mazurskie planują wznowienie zajęcia w szkołach dla uczniów klas I – III, od poniedziałku 25 maja. Maturzyści i ósmoklasiści będą mogli przyjść do szkoły na konsultacje z nauczycielami. A uczniowie trzecich klas technikum będę mogli rozpocząć praktyki u pracodawców.

Jak twierdzą, przygotowanie szkół do otwarcia było łatwiejsze niż żłobków i przedszkoli. Rzecznik olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz przypomina, że będą obowiązywały pewne ograniczenia.

Zgodnie z wytycznymi głównego inspektora sanitarnego musieliśmy ograniczyć liczbę uczniów do 12. Jeśli jest większe zapotrzebowanie w danej placówce, wtedy liczba uczniów może wynieść 14. Pierwszeństwo będą miały dzieci rodziców pracujących. Każdy rodzic będzie musiał podpisać oświadczenie, że dziecko jest zdrowe.

00:00 / 00:00

Szkoły od poniedziałku otwiera również Elbląg. Joanna Urbaniak z elbląskiego magistratu zapewnia, że wszystko jest już gotowe na przyjęcie uczniów.

Otwarcie szkół zapowiedziały także między innymi Kętrzyn, Iława, Szczytno i Lidzbark Warmiński. Gotowy jest też Ełk, ale jak poinformował wiceprezydent Artur Urbański, zainteresowanie rodziców jest niewielkie, na poziomie 20-30 procent. Jeszcze mniejsze – w Giżycku, bo na poziomie około 5 procent.

Dodajmy, że szkoły wspomógł Urząd Wojewódzki w Olsztynie wydając ze swoich magazynów płyn do dezynfekcji.

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, placówka, koronawirus, wytyczne, wznowienie zajęć
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 305 osób, w tym 161 na Śląsku

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 305 osób, w tym 161 na Śląsku i 102 w Wielkopolsce - podało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia. Łącznie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV