Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od środy zmieni się organizacja ruchu wokół olsztyńskich cmentarzy


Jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych w sąsiedztwie olsztyńskich cmentarzy,  od środy (31.10) od godziny 23.30 do piątku (2.11) listopada do około godziny 4.00. zostanie  zmieniona organizacja ruchu.

Cmentarz w Dywitach
Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii, czyli cmentarz przy ul. Wadąskiej w Dywitach muszą pamiętać, że w nocy z 31 października na 1 listopada ulica Wadąska – od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego do Kieźlin – stanie się drogą jednokierunkową. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz. Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin.Tam do głównej bramy cmentarza będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej. Na całej ul. Wadąskiej dwukierunkowo będą mogły jeździć wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki oraz rowery.

Cmentarz przy ul. Poprzecznej
Do cmentarza przy ulicy Poprzecznej będzie można dojechać ulicą Zientary-Malewskiej i od ulicy Borowej. Ulica Poprzeczna od skrzyżowania z ul. Cichą do skrzyżowania z ul. Jagiellońską będzie drogą jednokierunkową. Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Jeździć po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające w tej okolicy, autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i służby miejskie. Ulica A. Erdmanowej – jak co roku – będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w cmentarz, Wszystkich Świętych
Nieznani sprawcy wyrwali krzyże z nagrobków na oleckim cmentarzu

Nieustaleni dotąd sprawcy zniszczyli groby na cmentarzu komunalnym przy ulicy Leśnej w Olecku. - Wandale wyrwali krzyże z 18 nagrobków. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV