Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oddali cześć policjantom zamordowanym przez NKWD w 1940 roku


Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbył się uroczysty Apel Pamięci, poświęcony policjantom zamordowanym przez NKWD w 1940 roku.

Po  apelu i  salwie honorowej  pod tablicą pamiątkową poświęconą aspirantowi Konstantemu Wolskiemu złożono kwiaty i zapalono znicze.

W 1920 roku uczestniczył on w wojnie polsko-bolszewickiej. Później wstąpił w szeregi policji. Jego ostatnim miejscem służby był komisariat w Jabłonowie Pomorskim. 1 września 1939 roku został aresztowany przez Niemców.  Przez prawie pół wieku rodzina była przekonana, że został przez nich zabity.  O tym, że zamordowało go NKWD bliscy dowiedzieli się dopiero w latach 80., kiedy opublikowano tzw. listę katyńską.

Aspirant Konstanty Wolski zginął w Twerze i został pogrzebany w lesie nieopodal Miednoje wśród pozostałych 6311 funkcjonariuszy resortu spraw wewnętrznych II Rzeczypospolitej.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, apel pamięci
Kaskadowe pomiary prędkości na drogach. Dziś Europejski Dzień Kontroli Prędkości

 W obchodach Europejskiego Dnia Kontroli Prędkości uczestniczą 22 kraje. Polska oficjalnie nie przyłączyła się do europejskiej akcji, ale na drogach jest więcej policyjnych patroli. Jednemu z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV