Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odnaleziono rodziców dziewczynki, która dała nieznajomemu ponad 1600 złotych

Fot. KWP Olsztyn

Rodzice dziewczynki, która w Bartoszycach dała przypadkowemu, nieznajomemu mężczyźnie plik banknotów mówiąc, że „mama kazała pomagać potrzebującym” zgłosili się na policję.

Wkrótce odzyskają swoje pieniądze. W sumie – 1690 zł. Rodzice dziecka powiedzieli funkcjonariuszom, że córka od razu przyznała im się do oddania pieniędzy starszemu panu.

Nie zgłosili się jednak z tą sprawą na policję, bo nie sądzili, że uda się znaleźć obdarowaną przez ich córkę osobę

– dodała Marta Kabelis, oficer prasowa policji w Bartoszycach.

Kilka dni temu na komendę przyszedł mężczyzna, który przekazał funkcjonariuszom 1690 zł mówiąc, że pieniądze wręczyła mu nieznana dziewczynka. Mężczyzna opisywał ją jako około 11-letnią, szczupłą, ciemną blondynkę. Dziecko zapytane dlaczego daje pieniądze powiedziało, że „mama kazała pomagać potrzebującym”. Policja apelowała o pomoc w dotarciu do rodziny dziewczynki.

Po przeczytaniu apelu policjantów rodzice zgłosili się na komendę. Powiedzieli, że ich córka ma 9 lat i nie zna wartości pieniędzy. Część kwoty zabranej z domu dziewczynka wydała, a resztę – bojąc się oddać rodzicom – wręczyła przypadkowemu mężczyźnie.

Dzięki uczciwości pana, który przyniósł na policję te pieniądze sprawa ma szczęśliwy finał, rodzice dziewczynki odzyskają gotówkę, którą córka zabrała z domu

– powiedziała Marta Kabelis.

Policja nie podaje, gdzie leżały pieniądze, które 9-latka zabrała rodzicom. Nie wiadomo też na razie, czy sprawa będzie miała dalsze konsekwencje prawne.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce, pieniądze, pomoc, rodzice
„Kiedyś nie przeżyłyby, dziś umożliwiamy im normalny rozwój”. Bezcenna darowizna dla pacjentów szpitala dziecięcego w Olsztynie

650 tysięcy złotych wart jest sprzęt medyczny, który został przekazany Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie. Szpital dziecięcy otrzymał jedną z największych w swojej historii darowizn....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV