Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odpoczywał w budynku kontroli szczegółowej. Gołębiowi, który zgubił trasę pomogli celnicy z Bezled

Fot. Izba Administracji Skarbowej

Na przejściach granicznych często pojawiają się ptaki. Najwięcej jest jaskółek, które chętnie robią gniazda pod wiatami nad pasami odpraw.

Podobnie jest też na przejściu w Bezledach. Tym razem do budynku kontrolnego służby celno-skarbowej przyleciał gołąb mający na obu łapach specjalistyczne obrączki. Z umieszczonych na nich napisów   wynikało, że gołąb  leciał ze Strzelec Krajeńskich w województwie lubuskim do Biskupca i zabłądził. Po przebyciu ponad 400 kilometrów wycieńczony ptak schronił się wśród ludzi.

Korzystając z informacji z obrączki udało się nawiązać kontakt z hodowcą. Ten zaczął się już niepokoić losem ptaka. Szczęśliwy, że jego pupil odnalazł się poprosił mieszkającego w Biskupcu brata o odebranie zguby. Tak się stało i wieczorem gołąb trafił do celu nieco okrężną drogą i z przygodami.

 

 

Autor: IAS/R.Chudy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ptak, celnicy, Bezledy, straż graniczna, przejście graniczne
Liczy się precyzja, prędkość i profesjonalizm. Strażnicy graniczni z całego kraju walczą w Kętrzynie o tytuł najlepszych

Najlepsi w Straży Granicznej - pod takim hasłem w Kętrzynie rozrywane są ogólnopolskie zawody. Zmagania potrwają 3 dni. Do rywalizacji staje 12 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV