Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odprawy fitosanitarne zwiększą obroty portu w Elblągu

Port Morski w Elblągu. Fot. M. Stankiewicz

Minister zdrowia opublikował już zmienione rozporządzenie w sprawie przejść granicznych, przez które można odprawiać produkty spożywcze na terytorium Unii Europejskiej.

5 marca został do niego dopisany Port Morski w Elblągu. Starania o wprowadzenie tej zmiany trwały 3 lata. Zaangażowały się w to władze Elbląga, parlamentarzyści i samorząd województwa warmińsko-mazurskiego – mówi Jerzy Wcisła, dyrektor biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu:

00:00 / 00:00

Rozporządzenie wejdzie w życie za 2 tygodnie, a to oznacza, że pod koniec marca do elbląskiego portu barki będą mogły przewozić zboża, pasze, owoce, warzywa i ich przetwory. To ostatecznie kończy urzędnicze przepychanki – dodaje posłanka PO Elżbieta Gelert:

00:00 / 00:00

Odprawy fitosanitarne będą realizowane przez służby sanitarne z Gdańska i Braniewa na wezwanie. Zarząd Portu Morskiego szacuje, że dzięki temu obroty elbląskiego portu mogą w tym roku osiągnąć 600 tysięcy ton, czyli dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, port, port morski
Elbląską Bażantarnię czeka mały lifting

Jeśli zapyta się mieszkańców Elbląga o najlepsze miejsce do wypoczynku, to zdecydowana większość odpowie - płuca Elbląga czyli Bażantarnia. Elbląski oddział PTTK zainicjował akcję odkrywania na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV