Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odra w olsztyńskiej poliklinice. Szpital zamknął oddział chirurgii, gdzie wykryto groźne zachorowanie

Szpital MSW w Olsztynie. Fot. mswia.gov.pl

Na odrę zachorował jeden z lekarzy specjalistów chirurgii ogólnej szpitala przy alei Wojska Polskiego.

Procedury i środki ostrożności w szpitalu wdrażane są od 19 marca. Wówczas wstrzymano przyjęcia na oddział chirurgiczny, a pacjenci są sukcesywnie wypisywani są do domów. Na oddziale leczonych jest 30  osób.

W pojedynczych przypadkach, jeśli wymaga tego stan zdrowia, chorzy trafiają na inne oddziały. Jak poinformowała dyrektor do spraw lecznictwa prof. Jadwiga Snarska, planowane zabiegi operacyjne zostały przesunięte na inne terminy.

00:00 / 00:00

Odra jest chorobą zakaźną dlatego placówka stosując wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego wprowadziła zakaz odwiedzin. Prowadzony jest też stały, ścisły monitoring i obserwacja pacjentów i personelu, który miały kontakt z chorym lekarzem. Zastosowano również szczepienia.

Jeśli nie wystąpią nowe zachorowania wprowadzone ograniczenia mają obowiązywać do 9 kwietnia. Chirurg, który zachorował na odrę, jest pod obserwacją, jego stan oceniany jest jako dobry, nie stwierdzono u niego powikłań. W Olsztynie oddziały chirurgii ogólnej są jeszcze w szpitalach wojewódzkim, miejskim i uniwersyteckim. W razie braku miejsc pacjenci kierowani są do placówek powiatowych.

Odra w olsztyńskiej poliklinice. Fot. K. Grabowska

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, szpital, Poliklinika, szpital MSWiA, odra, oddział
Było o włos od tragedii. 61-latek z Olsztyna dwukrotnie próbował targnąć na swoje życie

Karetka, przyjechała na wezwanie zawiozła mężczyznę do szpitala psychiatrycznego. Gdy okazało się, że jest pijany, zdecydowano, że musi trafić do izby wytrzeźwień. Po drodze o mało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV