Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odwołane pogotowie przeciwpowodziowe w Gronowie Elbląskim. Na Żuławach służby nadal czuwają

Trwa sprawdzanie stanu wałów w gminie Elbląg. Fot. M. Stankiewicz

Wójt Gronowa Elbląskiego odwołał rano pogotowie przeciwpowodziowe. Podobne decyzje rozważają wójtowie gmin Elbląg i Markusy.

Obecnie trwa przegląd zagrożonych miejsc i sprawdzane są wały. Informacja o odwołaniu lub utrzymaniu pogotowia zapadnie o godzinie 14.00. Pod wieczór ma wrócić niekorzystny dla Żuław północny wiatr, który może znowu podnieść poziom Zalewu Wiślanego, a także rzek Elbląg i Nogat.

Sytuacja w rejonie jeziora Druzno jest stabilna. Woda opada systematycznie, ale bardzo wolno. Jezioro jest nadal 20 cm powyżej stanów alarmowych.

Od ponad tygodnia trwa akcja przeciwpowodziowa z udziałem wszystkich służb ratunkowych. – Praca jest bardzo dobrze skoordynowana – uważa Stanisław Sołowiej, szef zarządzania kryzysowego w elbląskim starostwie.

Sytuacja poprawiła się, ale jak to bywa na Żuławach po cofce i opadach – dopóki woda nie zejdzie i nie wyschną wały, trzeba czuwać.

Autor: Mira Stankiewicz
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Żuławy, cofka, uwaga
Ponad 1300 uczniów wzięło udział w III edycji konkursu Moja Biało-Czerwona. Kto wygrał?

Ponad 1300 uczniów i przedszkolaków wzięło udział w III edycji konkursu Moja Biało –Czerwona. Laureatów poznamy w najbliższy piątek podczas uroczystego wręczenia nagród. Tegoroczny konkurs odbił...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV