Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odznaczenia, defilada i pokazy nowoczesnego sprzętu. W Kętrzynie świętowali policjanci

Fot. D. Grzymska

W Kętrzynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Na Placu Piłsudskiego zgromadzili się reprezentanci warmińsko-mazurskiego garnizonu policji, ich rodziny oraz mieszkańcy regionu.

Przy akompaniamencie orkiestry, po meldunku dowódcy uroczystości, nastąpił tradycyjny ceremoniał mundurowy, podczas którego wręczono odznaczenia i kolejne stopnie policyjne. Na uroczystości był wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, który odniósł się do ostatnich analiz dotyczących pracy policji.

Polacy mają największe zaufanie do polskiej policji od prawie 30 lat. 75% Polaków dobrze ocenia pracę funkcjonariuszy. 89% obywateli ocenia nasz kraj jako bezpieczny. Aż 98% czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania.

Policjantom pogratulował także pierwszy zastępca komendanta głównego nadinspektor Dariusz Augustyniak, który przypomniał wydarzenia z 24 lipca, kiedy to w Warszawie obchodzono 100-lecie powstania policji.

Wracam do tego czasu i miejsca, ponieważ właśnie w tym miejscu wasz szef – Tomasz Klimek, otrzymał jakże istotny awans na stopień nadinspektora policji. Z całą stanowczością podkreślam, że to nie tylko jego zasługa. To przede wszystkim wasza zasługa, waszej codziennej służby.

Podczas uroczystości wręczono po raz pierwszy w naszym województwie medal stulecia utworzenia Policji Państwowej, a otrzymał go wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, Święto Policji
Elżbieta Witek z wizytą w Szczytnie. Minister uczestniczyła w obchodach Święta Policji

Po centralnych uroczystościach, które w minionym tygodniu odbyły się w Warszawie, dziś obchody 100 lat powstania Polskiej Policji świętowano w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Podczas...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV