Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oferowali baseny, trampoliny i telefony komórkowe. Policja zatrzymała oszustów internetowych z Ełku

Po ponad rocznym śledztwie policjanci z Ełku rozbili gang, który zajmował się oszustwami internetowymi. Członkowie grupy oferowali do sprzedaży różne przedmioty.

Oferta była bogata: baseny, trampoliny, meble ogrodowe czy telefony komórkowe. Oszuści tych rzeczy, oczywiście, nie mieli. Po otrzymaniu pieniędzy, na któreś z licznych kont, zrywali kontakt z kupującym i zmieniali numer telefonu.

We wszystkich przypadkach sposób działania przestępców był bardzo podobny – wyjaśnia rzeczniczka ełckiej policji nadkomisarz Agata Jonik:

00:00 / 00:00

W ten sposób oszukali 160 osób w całej Polsce i wyłudzili ponad 50 tysięcy złotych.

Policjanci przedstawili zarzuty szefowi grupy oraz czterem członkom gangu. Zarzuty ma też pięć osób, które pomagały w popełnianiu przestępstw. Chodzi o otwieranie kont, na które pokrzywdzeni przesyłali pieniądze. Szef gangu został tymczasowo aresztowany, a pozostała dziewiątka ma policyjny dozór.

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach skierowała już do tamtejszego Sądu Okręgowego akt oskarżenia. Za oszustwo grozi do ośmiu lat więzienia.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, internet, zarzuty, oszuści
Chcieli ukraść pieniądze z kościoła. Złodziei powstrzymała zakonnica

Zakonnica z Lidzbarka Warmińskiego przyczyniła się do ujęcia złodziei. https://twitter.com/i/status/1047076841385799681 Jak poinformowała Monika Klepacka z komendy policji w Lidzbarku Warmińskim, po zakończonej Mszy Świętej zakonnica poszła...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV