Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ofiary przestępstw mogą liczyć na bezpłatną pomoc

pomoc ofiarom przestępstw

W całej Polsce rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Bezpłatnych porad będą udzielali między innymi prokuratorzy, kuratorzy sądowi, komornicy, funkcjonariusze policji czy psycholodzy. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu Zbigniew Gabryś mówi, że takie osoby mogą zgłosić się z każdym problemem.

00:00 / 00:00

Akcję rozpoczęło Ministerstwo Sprawiedliwości, które współpracuje z miejskimi komendami policji. Dlatego w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Elblągu – do piątku w godzinach od 10 do 18 – będą dyżurować prawnicy, komornicy, pracownicy socjalni oraz policjanci i będzie można zwrócić się do nich z prośbą o pomoc.

Do 28 lutego zainteresowani mogą się zgłaszać po pomoc także do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Olsztynie,  Kętrzynie, Iławie, Mrągowie, Nidzicy, Szczytnie i Nowym Mieście Lubawskim. Wszystkie porady są darmowe. (kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przestępstwo, prokurator, kurator, psycholog, potrzywdzeni
Akt oskarżenia wobec maszynisty

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ skierowała do Sądu Rejonowego w Olsztynie akt oskarżenia wobec Edwarda S., który latem omal nie spowodował zderzenia pociągów na trasie Olsztyn-Gutkowo. Śledczy postawili...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV