Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oficjalne uroczystości Dnia Wojska Polskiego w Orzyszu

W Orzyszu odbyły się w niedzielę uroczystości Dnia Wojska Polskiego. Ulicami Orzysza przemaszerowała wojskowa defilada. Był też pokaz musztry paradnej. 

Kulminacyjnym punktem niedzielnych wydarzeń była inscenizacja historyczna „Internowani 1920 „. Przez cały dzień można było oglądać wystawę sprzętu wojskowego 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz stacjonującej w Bemowie Piskim koło Orzysza międzynarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

Nie zabrakło także wojskowej grochówki. W sobotę odbył się 8. Bieg Tygrysa – jeden z najtrudniejszych biegów ekstremalnych w Polsce. Na czterech trasach rywalizowało ponad 330 osób w  tym ponad 100-tu żołnierzy ze stacjonującej w Bemowie Piskim Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

Oprócz Polaków rywalizowali m.in. Amerykanie i Chorwaci . W rywalizacji „Duża Beczka” na 30 kilometrów zwyciężyli: Paweł Bańkowski i Łukasz Szałyński z 18. Pułku Rozpoznawczego z Białegostoku.

Bieg Tygrysa. Fot. Małgorzata Zbrożek

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za P. Karpiszen

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Orzysz, święto
Ponad 300 tygrysów wystartowało w jednym z najtrudniejszych biegów w Polsce

8. Bieg Tygrysa rozpoczął w Orzyszu weekendowy Piknik Militarny. To jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych w Polsce. Na czterech trasach rywalizowało ponad 330 osób, w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV