Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ognisko koronawirusa w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Ełku. Przebadanych zostanie 100 osób

Fot. DWOT

Podopieczna Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ełku  jest zakażona koronawirusem. Służby sanitarne zleciły żołnierzom WOT pobranie wymazów od blisko 100 osób przebywających i pracujących w placówce – poinformował warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko.

Janusz Dzisko poinformował, że zakażenie koronawirusem wykryto u 87-letniej kobiety, która niedawno przeszła udar. Dzisko powiedział, że nie wiadomo, gdzie kobieta została zakażona, trwa w tej sprawie postępowanie sanitarne. Chora została przewieziona do szpitala jednoimiennego w Ostródzie.

Ponieważ zakażona starsza pani jest podopieczną Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ełku, w którym przebywają osoby chore, służby sanitarne zleciły pobranie wymazów od osób, które przebywają w placówce lub w niej pracują.

W sumie będzie to około stu wymazów. Zleciliśmy ich pobranie żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy właśnie te wymazy na miejscu pobierają, pewnie będą to robić przez kilka godzin

– powiedział Dzisko. Dodał, że żołnierze WOT otrzymali od sanepidu tzw. wymazówki, odzież ochronną i zostali przeszkoleni, jak mają pobierać wymazy, które będą badane w laboratorium w Olsztynie.

Stwierdzony we czwartek przypadek zachorowania na koronawirusa w ZOL w Ełku jest pierwszym w tym powiecie oraz pierwszym przypadkiem zachorowania w regionie odnotowanym w zakładzie opiekuńczo-leczniczym.

Dzisiaj poinformowano także o zachorowaniu pielęgniarki ze szpitala jednoimiennego w Ostródzie.

AKTUALIZACJA g. 19.00

87-letnia kobieta została przetransportowana do Ostródy. 20 osób objęto kwarantanną w szpitalu. Pozostałe, które miały kontakt z chorą, odbywają kwarantannę w domu lub są pod nadzorem epidemiologicznym. Jak poinformował dyrektor ełckiego szpitala, placówka pracuje normalnie.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)/ M. Zbrożek
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WOT, uwaga, pilne, koronawirus, wymaz
Ponad 178 milionów złotych na rozwój warmińsko-mazurskiej sieci dróg

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził dziś inwestycje drogowe do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 roku. W województwie warmińsko-mazurskim kwota wsparcia wyniosła ponad 178 milionów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV