Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ogrodnik, Kot i Cielecka w zwiastunie familijnego filmu „Dzień czekolady”

„Dzień czekolady”. Fot. Radosław Ładczuk

Do sieci trafił właśnie zwiastun nowego filmu familijnego pt. „Dzień czekolady”.

Scenariusz został nagrodzony na festiwalu filmowym w Cannes, a w obsadzie znaleźli się: Dawid Ogrodnik, Magdalena Cielecka, Katarzyna Kwiatkowska i Tomasz Kot.

Premiera kinowa zapowiedziana jest na 15 marca 2019 roku, ale film już niebawem będzie można zobaczyć podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Dzień czekolady” może zachwycić nie tylko dziecięcą widownię, przeznaczony jest dla całych rodzin. To emocjonująca opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając życie wszystkich bohaterów na zawsze.

„Dzień czekolady” to ekranizacja nagradzanej, pełnej magii książki Anny Onichimowskiej pod tym samym tytułem.

Na planie „Dnia czekolady” reżyserowi Jackowi Piotrowi Bławutowi udało się zgromadzić świetną obsadę. Zobaczymy w niej między innymi Dawida Ogrodnika, który powraca do Gdyni jako laureat Złotych Lwów za rolę w „Cichej nocy”, Magdalenę Cielecką, Katarzynę Kwiatkowską oraz, rozchwytywanego po „Zimnej Wojnie”, Tomasza Kota. W roli dziecięcych bohaterów wystąpią Leo Stubbs i Julia Odzimek. W Gdyni film wystartuje w konkursie „Inne Spojrzenie”. Projekt otrzymał już nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego za najlepszy scenariusz filmu fabularnego Europy Środkowowschodniej podczas Filmowego Festiwalu w Cannes 2010.

„Dzień czekolady” opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją pożeracze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc żąda zapłaty w czekoladzie. Może dowiesz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula. A jeśli będziesz mieć odwagę… nie zamykaj oczu i zmierz się ze złą wiedźmą wykradającą dzieciom ich drogocenne wspomnienia!

 

Autor: Ł.A/M2Films
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, dzieci, czekolada, koni, Dzień czekolady
Dogman, Juliusz i Zakonnica

Co dziś w Do zobaczenia? Wzruszająco, strasznie, zabawnie i oczywiście na totalnym luzie prowadzonych. Rewelacyjny "Dogman" Garrone pokaże, że wszyscy mamy w sobie wściekłego psa. "Juliusz"...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV