Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ogromne zainteresowanie programem 500 + dla niepełnosprawnych. ZUS przedstawił dane z Warmii i Mazur

Fot. ZUS

Wielkie zainteresowanie świadczeniem dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Wnioski przyjmowane są od początku września i do 8 listopada, w całym kraju, wpłynęło ich ponad 390 i pół tysiąca. Do tej pory wydano ponad 142 tysiące decyzji.

Na Warmii i Mazurach złożono w tym czasie ponad 17 900 wniosków (dokładnie 17 975), a oba odziały ZUS – w Olsztynie i Elblągu wydały ponad 6 tysięcy decyzji (dokładnie 6 086). Ponad pół tysiąca z nich to decyzje odmowne (w oddziale w Elblągu 238, w oddziale w Olsztynie 264). Główną przyczyną wydania decyzji nieprzyznających świadczenia, jest przekroczenie progu dochodowego.

O świadczenie uzupełniające mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 18 lat i są niezdolne do samodzielnej egzystencji, a niezdolność ta została stwierdzona orzeczeniem przez lekarza orzecznika. O dodatek mogą się też starać emeryci.

Prawa do takiego świadczenia nie mają osoby tymczasowo aresztowane lub odbywające karę pozbawienia wolności, chyba że kara jest odbywana w systemie dozoru elektronicznego.

Fot. ZUS

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, niepełnosprawni, ZUS, program, świadczenie
Ukradł kartę bankomatową i wypłacił 600 złotych. Poszkodowany to niewidomy sąsiad

Mieszkaniec Pisza ukradł kartę bankomatową niewidomemu sąsiadowi i wypłacił z jego konta 600 złotych. Został zatrzymany i grozi mu do 10 lat więzienia. Poszkodowany mężczyzna podejrzewał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV