Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Około 5 procent uczniów klas I-III wróciło do szkół. Ta liczba powinna wzrosnąć pod koniec tygodnia

Niespełna połowa szkół podstawowych w woj. warmińsko-mazurskim zorganizowała w poniedziałek zajęcia dla uczniów klas 1-3 – podało Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Według wstępnych danych, do szkół wróciło około 5 proc. uprawnionych do tego uczniów.

Jak poinformowała rzecznik warmińsko-mazurskiego kuratorium Małgorzata Hochleitner, w poniedziałek zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych dla uczniów szkół klas 1-3 zorganizowało 221 z 544 wszystkich szkół podstawowych w regionie.

Dodała, że kuratorium czeka na informacje ze strony pozostałych placówek, do kiedy zawiesiły zajęcia. W jej ocenie, można przypuszczać, że większość z nich nie otworzyła się, bo nie było zainteresowania ze strony rodziców uczniów.

Jak wynika ze wstępnych danych, uzyskanych przez kuratorium oświaty od dyrektorów szkół, w poniedziałek na zajęcia przyszło około 5 proc. z 39 tys. uczniów klas 1-3 w regionie.

Zdaniem Hochleitner, można się spodziewać, że ta liczba jeszcze wzrośnie i ustabilizuje się po koniec tygodnia. Pozostali uczniowie będą nadal korzystać z kształcenia na odległość, pozostając w domach.

W Elblągu wszystkie miejskie szkoły rozpoczęły od poniedziałku realizację zajęć opiekuńczo–wychowawczych. Według rzeczniczki elbląskiego magistratu Joanny Urbaniak, pierwszego dnia w takich zajęciach wzięło udział 360 dzieci z około 3 tys. uprawnionych uczniów. W większości szkół było po 10–20 dzieci.

Warmińsko-mazurskie kuratorium podało również, że w poniedziałek 247 szkół w regionie zorganizowało konsultacje dla ósmoklasistów z przedmiotów objętych egzaminem zewnętrznym.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, uczniowie, uczeń
Uczniowie klas I-III wracają do szkół. Jak wygląda sytuacja na Warmii i Mazurach?

Dziś częściowy powrót do szkoły. W województwie warmińsko-mazurskim dużego zainteresowania jednak nie widać. Od poniedziałku szkoły mogły zacząć prowadzić zajęcia opiekuńcze dla uczniów klas I -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV