Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
IMIENINY: Erwiny, Henryka, Mariusza
EUR: 4.1663 CHF: 3.5471
USD: 3.4108 GBP: 4.7216
Logowanie
 

Okradał piwnice sąsiadów

Policjanci zatrzymali 20-latka podejrzanego o włamania do piwnic na terenie  Braniewa.

Zgłoszenie dotyczące włamania, które było początkiem serii, oficer dyżurny braniewskiej policji otrzymał w miniony środę (10.05). Sprawca działał zazwyczaj późnym wieczorem. Znał wszystkie pomieszczenia bardzo dobrze, ponieważ korzystał z nich tak samo jak inni lokatorzy. Wiedział jakie wartościowe przedmioty posiadają sąsiedzi, dlatego też postanowił je ukraść, a następnie na nich zarobić. Włamywał się za każdym razem tą samą metodą, do wnętrza piwnic dostawał się poprzez zerwanie kłódki. Skradzione przedmioty trzymał obok w swoim pomieszczeniu piwnicznym.

Jego łupem padały przede wszystkim elektronarzędzia, kosiarka oraz inne wartościowe przedmioty. W ciągu dwóch dni włamał się do czterech piwnic. Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali na kwotę około 1800 zł.

Policjanci odzyskali skradzione mienie. Część przedmiotów była już sprzedana, a część została zabezpieczona podczas przeszukania pomieszczenia należącego do podejrzanego. 20-latek usłyszał cztery zarzuty, do których przyznał się. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

(kwp/asocha)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Podejrzany o zabójstwo 30-latek trafił do policyjnego aresztu. Mieszkańcowi Lidzbarka Warmińskiego grozi dożywocie

Mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego, który śmiertelnie pobił 48-latka został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 30-latek zaatakował mężczyznę, z którym wcześniej pił alkohol. Obrażenia okazały się na tyle...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV