Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Okradali sklep, w którym pracowali. Przez dwa miesiące właściciel firmy stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych

Fot. fotolia

Policjanci z Elbląga zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przez dwa miesiące okradali sklep, w którym pracowali.

Trzeci z zatrzymanych odpowie za współudział w przestępstwie. Dwóch mężczyzn w wieku 46 i 25 lat przyjmowało i segregowało towar przesyłany do sklepu z centralnych magazynów w plombowanych i pieczętowanych skrzyniach. Były to głównie ubrania, kosmetyki i elektronika użytkowa.

Złodzieje otwierali skrzynie w miejscu, gdzie nie było kamer. Część zawartości przekazywali 18-letniemu synowi jednego z podejrzanych, który wynosił łup poza budynek, a później go sprzedawał. Proceder trwał dwa miesiące. Śledczy szacują, że w tym czasie podejrzani dokonali kilkudziesięciu podobnych włamań i kradzieży.

Straty jakie mogli spowodować to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Cała trójka została zatrzymana na gorącym uczynku . Część skradzionego towaru funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniach podejrzanych. Wszystkim grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież, złodziej
Wandale okradli szopkę bożonarodzeniową. Ofiarą padł… św. Józef

To może brzmieć jak ponury żart - złodzieje okradli szopkę bożonarodzeniową. Do takiego aktu wandalizmu doszło w Elblągu, ofiarą padł św. Józef. Złodzieje zostali zatrzymani i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV