Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Okradali stację benzynową. Złodziei złapano w miejskim autobusie, gdy uciekali z towarem

Fot. Pixabay.com

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 6 osób podejrzanych o kradzieże na jednej ze stacji paliw. Było to możliwe dzięki pomocy pracowników, którzy na podstawie zapisu z kamer monitoringu wytypowali podejrzanych.

Do budynku stacji wchodzili pojedynczo, przyglądali się towarom znajdującym się na półkach, następnie zabierali je i chowali do torby. Po wszystkim szybko wychodzili ze sklepu bez płacenia. Do stacji przy ulicy Warszawskiej w Olsztynie przyszli kilkukrotnie. W niedzielę podczas ostatniej wizyty byli już obserwowani przez pracowników stacji. Gdy scenariusz się powtórzył, obsługa budynku zaalarmowała oficera dyżurnego olsztyńskiej jednostki policji.

Pracownicy stacji będąc w stałym kontakcie z policjantem przekazali mu, że podejrzani o kradzież wsiedli do autobusu i odjechali w kierunku centrum. Na przystanku przy ulicy Pieniężnego do wskazanego autobusu wsiedli policjanci. Z pojazdu wyprowadzili 6 osób podejrzanych o kradzież.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w pojeździe torbę, w której znajdowały się przedmioty należące do stacji paliw, a były to m.in. pasta do zębów, głośniki bluetooth, zestawy kluczy, czy spray przeciw komarom. Wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 600 zł.

Młodym ludziom w wieku od 17 do 25 lat grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: KWP Olsztyn
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież
Okradły starszą kobietę na 20 tysięcy złotych. Oszustki podawały się za pracownice wodociągów

Dwie kobiety podając się za pracownice wodociągów ukradły mieszkance Lidzbarka Warmińskiego 20 tys. złotych. Wczoraj po południu dwie kobiety zaczepiły na klatce schodowej bloku starszą panią,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV