Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Okryty złą sławą olsztyński „samotniak” doczekał się remontu. Powstanie ponad 80 mieszkań. Kto z nich skorzysta?

Olsztyński „samotniak” doczekał remontu

Od wielu lat budynek komunalno-socjalny przy ulicy Niepodległości przysparzał kłopotów władzom miasta.

Blok został wybudowany w 1968 roku. Początkowo mieściły się w nim mieszkania dla robotników, których do Olsztyna ściągano z różnych rejonów kraju. Losy budynku odmieniły się w latach 90. Wówczas zaczęto tam meldować ludzi z tzw. marginesu społecznego.

Budynek komunalno- socjalny w Olsztynie znany był z nieustających burd, awantur, a także zbrodni. Nie było dnia by w „samotniaku” nie interweniowała policja. Teraz ma się to zmienić. Dziś budynek stoi pusty i jest gotowy do remontu. Dotychczasowi lokatorzy zostali przeniesieni do innych lokali komunalnych.

Jutro (19 lutego) na plac budowy ma wejść ekipa remontowa. Przetarg wygrało olsztyńskie przedsiębiorstwo budowlane Witka. Zgodnie z umową na oddanie budynku ma 24 miesiące. Remont pochłonie ponad 11 milionów złotych, z czego niemal 5 milionów 300 tysięcy złotych gmina pozyskała z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Ze 196 lokali mają powstać 22 jednopokojowe, 57 dwupokojowych i 5 lokali trzypokojowych. Wszystkie będą miały własną łazienkę i aneks kuchenny. Kto zamieszka w nowym „samotniaku”? Wśród osób oczekujących na lokale komunalne planowana jest selekcja.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

Olsztyński „samotniak”. Fot. Łukasz Węglewski

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budynek, blok, samotniak
W Giżycku otwarto nową siedzibę Polskiej Spółki Gazownictwa

Dotychczasowa siedziba przy Placu Grunwaldzkim jest w fatalnym stanie i nadaje się do rozbiórki. Jak mówi dyrektor olsztyńskiego oddziału Zakładu Gazowniczego Edward Gollent  nowy budynek zapewnia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV