Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olga Bieniek: To nie jest film, który zagląda Kazikowi do kieliszka albo do lodówki

Kult / mat. prasowe

Rozmawiamy z producentką, scenarzystką i reżyserką Olgą Bieniek, twórczynią dokumentu o legendarnym zespole Kult.

Nie jest to typowy dokument o ikonie polskiej muzyki. Zrealizowany został bez patosu i bez zanudzania analizą krytyków muzycznych, opowiadającymi o tym, jak ważna dla polskiej kultury jest grupa Kult.

Ten film lustruje przyjaźń (nieraz trudną i wyboistą) dziewięciu facetów w różnym wieku i z różnym bagażem osobistym, ideowym czy religijnym, którzy tworzą muzyczny kolektyw

– recenzuje autor wywiadu, Łukasz Adamski.

Olga Bieniek zabiera widzów w samo serce zespołu i i pokazuje, kim na co dzień są jego muzycy. KULT. FILM to zajrzenie za kulisy pracy i życia członków grupy, na czele z Kazikiem Staszewskim. Bez natrętnego podglądactwa, ze świetną muzyką i  delikatnym ukazaniem emocji Kazika – Olga Bieniek pokazuje czym jest fenomen Kultu. Stworzyła energetyczny i poruszający dokument.

Posłuchaj audycji Okno na Kulturę:

 

W  programie Okno na Kulturę Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się goście ze świata kultury i mediów.

red: łk / gk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olga Bieniek, kult, Kult. Film
Jest zwiastun filmu o legendarnym zespole. Kiedy premiera „Kult.Film”?

"Zostałem muzykiem i nie ma innej alternatywy" – mówi Kazik Staszewski w produkcji „Kult. Film". Pierwszy pokaz dokumentu o legendarnym zespole odbędzie się już w poniedziałek...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV