Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olimpia Elbląg inauguruje wiosnę z Lechem Poznań. Czy powtórzy wynik z pierwszego spotkania?

Fot. fotolia.com

Jesienią drugoligowcy inaugurują rundę wiosenną. Olimpia Elbląg w sobotę zmierzy się we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań.

Żółto-biało-niebiescy zajmują 5. miejsce w tabeli, a na swoim koncie maja 30 punktów. Co ciekawe, mają niemal dwukrotnie większy dorobek niż w poprzednim sezonie na tym etapie rozgrywek. Wówczas Olimpia była czerwona latarnią ligi i heroicznie broniła się przed spadkiem z II ligi. Obecnie elblążanie do kolejnych meczów przystępują w zgoła odmiennych nastrojach. Są w czubie tabeli i mają spory komfort, bo nikt w klubie nie naciska na walkę o awans na zaplecze ekstraklasy.

Dzięki obecnej pozycji w tabeli czujemy luz – przyznaje kapitan żółto-biało-niebieskich, Tomasz Lewandowski:

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że na inauguracje rozgrywek II ligowych Olimpia Elbląg na własnym obiekcie rozgromiła rezerwy Lecha Poznań 4:0. Podopieczni Adama Noconia „na papierze” są faworytem tego pojedynku, ale piłkarze rezerw „Kolejorza” udowodnili, że potrafią odbierać punkty drużynom z górnej części tabeli. Ponadto, Olimpia w sobotę zagra bez swojego głównego obrońcy. Tomasz Lewandowski będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek. Początek pojedynku we Wronkach o godzinie 13.

 

Autor: J. Żukowski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna
Olimpia podzieliła się punktami z Garbarnią Kraków

Olimpia Elbląg podzieliła się punktami z Garbarnią Kraków. Kluczowe dla losów spotkania akcje miały miejsce w ostatnim kwadransie gry. Z prowadzenia, po bramce Michała Millera, elblążanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV