DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Olimpia Elbląg – Polonia Bytom 5:1

Kibice Olimpii Elbląg mieli powody do dumy. Fot. facebook klubu

W meczu 19. kolejki II ligi Olimpia Elbląg wygrała u siebie z Polonią Bytom 5:1 (0:0).

Elblążanie podejmowali zamykającą tabelę rozgrywek Polonię Bytom. Pierwsza połowa dość niespodziewanie toczyła się przy lekkiej przewadze gości. Nie wiadomo co w szatni powiedział trener Adam Boros swoim zawodnikom, ale po przerwie na boisko wybiegła inna drużyna.

Już w 48 minucie Radosław Stępień zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Wprawdzie po niespełna 10 minutach było 1:1 po strzale Piotra Ceglarza, ale Olimpii to nie zraziło. W 65 minucie Jakub Bojas strzela na 2:1. Decydująca dla wyniku meczu była 71 minuta. Po faulu na polu karnym i drugiej żółtej kartce, boisko opuszcza obrońca gości Peter Janosik, a rzut karny na bramkę zamienia Łukasz Pietroń. Jest 3:1. W 84 minucie Paweł Piceluk strzela swoją 10 bramkę w sezonie, a minutę później Michał Bartkowski ustala wynik meczu na 5:1.

Po meczu trener Olimpii Adam Boros krytycznie ocenił poczynania zespołu w pierwszej połowie.

00:00 / 00:00

W 19 spotkaniach jesieni olimpijczycy aż 11 razy remisowali.

(jsal/bsc)

Więcej w piłka nożna
I liga: klęska w Głogowie

Po porażce w Suwałkach z Wigrami, piłkarzom Stomilu Olsztyn także w Głogowie nie udało się zdobyć ani jednego punktu. W wyjazdowym pojedynku I ligi olsztynianie nie...