DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Olimpia remisuje z Wisłą

Mecz Olimpia Elbląg – Wigry Suwałki, fot. portel.pl

W meczu 25. kolejki II ligi wschodniej Olimpia Elbląg zremisowała bezbramkowo na własnym stadionie z liderem rozgrywek Wisłą z Płocka.

Szkoleniowiec Wisły – Marcin Kaczmarek – był niepocieszony z wyniku, bo liczył na komplet punktów, ale podkreśla skuteczną defensywną grę gospodarzy i brak precyzji jego piłkarzy w wypracowanych sytuacjach na bramki.

00:00 / 00:00

Asystent trenera Olimpii Szymon Szałachowski zaznaczając, że gra defensywna elblążan w pierwszej połowie meczu była założona w koncepcji taktycznej na to spotkanie, nie ukrywa zadowolenia ze zdobyczy punktowej z trudnym przeciwnikiem.

(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

Golkiper Olimpii Aleksiej Rogaczow nie wpuścił gola od 548 minut i jest to obecnie oryginalny rekord elbląskiego klubu. W sobotę Olimpia zagra w Rzeszowie. Czy Rogaczow zatrzyma Resovię? To pytanie nurtuje kibiców Olimpii.

…………………………………………..

Olimpia Elbląg – Wisła Płock 0:0
Olimpia: Rogaczow – Lewandowski, Broniarek, Ichim, Kołosow, Skokowski, Wierzba (79′ Kopycki), Ressel, Pietrewicz, Sedlewski, Graczyk (89′ Molga).
Wisła: Szczepankiewicz – Nadolski, Magdoń, Radić, Mysona, Góralski (86′ Kalista), Burkhardt (80′ Sekulski), Janus, Hiszpański (69′ Grudzień), Dziedzic (61′ Krzywicki), Sielewski.

Komplet wyników 25. kolejki II ligi piłki nożnej (grupa wschodnia) w sezonie 2012/2013
Stal Stalowa Wola – Wigry Suwałki 0:1 (0:1)
Motor Lublin – Pogoń Siedlce 2:1 (2:0)
Puszcza Niepołomice – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (1:1)
Stal Rzeszów – Resovia 0:1 (0:0)
Pelikan Łowicz – Siarka Tarnobrzeg 1:0 (1:0)
Wisła Puławy – Garbarnia Kraków 6:1 (2:0)
Radomiak Radom – Znicz Pruszków 1:1 (0:0)
Concordia Elbląg – Unia Tarnów (przełożony na 1 maja, godz 17:00)

Sytuacja w tabeli
Na czele rozgrywek jest Wisła Płock (45 pkt., bramki: 32-18). Olimpia jest na 5. miejscu (36 pkt., bramki: 17-9), a Concordia zajmuje 11. lokatę (26 pkt., bramki: 19-22). (ami/łw)

Więcej w piłka nożna, II liga
Cenny remis Stomilu z liderem

Lider I ligi był bliski skompromitowania się w Olsztynie. Termalica Nieciecza w pierwszej połowie meczu ze Stomilem tylko cudem nie straciła co najmniej czterech bramek, a...