Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olimpijczyk Adam Seroczyński walczy o swoje dobre imię

Adam Seroczyński. Fot. M. Świniarski

9 lat mija od czasu letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Kibice z Warmii i Mazur trzymali kciuki za naszych zawodników – m.in. kajakarzy, wśród których był Adam Seroczyński z Olsztyna. Polska drużyna zajęła wtedy 4. miejsce w  kajakarstwie klasycznym w konkurencji K-2 1000 metrów. Do medalu Mariuszowi Kujawskiemu i Adamowi Seroczyńskiemu zabrakło niespełna 10 centymetrów. 

Adam Seroczyński stracił jednak znacznie więcej. W jego krwi wykryto śladowe ilości niedozwolonej substancji. Od razu został zdyskwalifikowany i wykluczony ze sportowego życia. Jak ujawnili dziennikarze jednej z niemieckich telewizji, podobnych przypadków w Pekinie było jednak znacznie więcej. Clenbuterol miał znajdować się również w próbkach jamajskich sprinterów. Czy olimpijczyk, wielokrotny reprezentant Polski, kajakarz, a obecnie trener w olsztyńskim Kayak Sport Club ma szansę na odzyskanie dobrego imienia?

Posłuchaj rozmowy Macieja Świniarskiego z Adamem Seroczyńskim

00:00 / 00:00

 

(K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kayak Sport Club, kajakarz, Adam Seroczyński
Tomasz Mendelski został trenerem olimpijskiej reprezentacji kajakarzy!

Bardzo miła, ale i niespodziewana informacja dla kibiców kajakarstwa. Dwukrotny olimpijczyk, trzykrotny wicemistrz świata, olsztynianin - Tomasz Mendelski został trenerem olimpijskiej reprezentacji kajakarzy! Sztab szkoleniowy liczy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV