Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn do 16 czerwca czeka na oferty ws. rozbudowy linii tramwajowej

fot. Przemysław Getka

Do 16 czerwca samorząd Olsztyna wydłużył termin składania ofert przez wykonawców zainteresowanych rozbudową w mieście linii tramwajowej. Miasto ma zapewnione na tę inwestycję 365 mln zł unijnego dofinansowania.

Olsztyński ratusz poinformował w piątek, że przesunięcie terminu związane jest z budową kompleksu mieszkano-hotelowego prowadzonego obecnie u zbiegu ulic Piłsudskiego i Głowackiego w centrum miasta. Inwestor zadeklarował, że przy okazji realizacji inwestycji tramwajowej stworzy w swoim kompleksie Aleję Kosmonautów i zagospodaruje okoliczny teren.

Pasaż miałby charakter zarówno promocyjny, jak i edukacyjny. To zupełnie inna propozycja niż tradycyjne „aleje gwiazd”, powstające w wielu polskich miastach. Inwestycję w całości ma sfinansować inwestor

– podał ratusz.

Dodano, że kolejny powód przesunięcia terminu na składanie ofert rozbudowy sieci tramwajowej wiąże się z wpływającymi do ratusza dalszymi pytaniami dotyczącymi rozbudowy sieci.

W tej chwili to niemal 950 wniosków o udzielenie odpowiedzi

– poinformował ratusz.

Przebieg nowego torowiska w Olsztynie ma się zacząć w południowej dzielnicy Pieczewo. Tory poprowadzone zostaną fragmentem ulic Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego do obecnej sieci na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki. Między ul. Krasickiego a Synów Pułku ma powstać 280-metrowa estakada. Nowe torowisko pozwoli na uruchomienie dwóch kolejnych tramwajowych linii – jedna będzie wozić pasażerów na Stare Miasto, a kolejna – do dworca głównego.

Unijne dofinansowanie zapewnione na realizację tego projektu to 365 mln zł.

 

Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ratusz, rozbudowa, linia tramwajowa
Nowy dach, sala widowiskowa i gruntowny remont. Piski Dom Kultury zostanie rozbudowany

Piski Dom Kultury będzie zmodernizowany i rozbudowany. Samorząd Pisza otrzymał ponad 7,5 mln złotych unijnego dofinansowania na tę inwestycję. Powstał już projekt architektoniczny budynku. Stara bryła...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV