Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn gotowy na siatkarskie święto

Dziś (1.06.) rusza sprzedaż biletów na Olsztyn Grand Slam, czyli turniej Pucharu Świata w siatkówce plażowej, który w ostatni tydzień sierpnia odbędzie się na terenie nowoczesnej bazy Centrum Rekreacyjno – Sportowego Ukiel.

Do stolicy Warmii i Mazur przyjedzie światowa czołówka i – jak zapewnia prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz – będzie miała znakomite warunki do gry. Wszystko jest już przygotowane do budowy stadionów i stref kibica:

00:00 / 00:00

Turniej pomaga zorganizować Piotr Koczan, który 21 lat temu zorganizował w Olsztynie pierwszy turniej plażówki, którą „zaraził się” podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych:

00:00 / 00:00

Pod wrażeniem infrastruktury nad jeziorem Ukiel jest Piotr Gruszka. Były siatkarz reprezentacji Polski ma odpowiadać za sportowe zajęcia dla dzieci podczas turnieju:

00:00 / 00:00

Bilety na Olsztyn Grand Slam będą po południu dostępne na stronie www.grandslam.pzps.pl. Połowa miejsc na stadionie będzie darmowa, ale nie będzie można ich rezerwować. Bilet natomiast gwarantuje miejsce przypisane do jego posiadacza.

Dwa stadiony, mnóstwo atrakcji, zainteresowanie kibiców z całego świata, a do tego najlepsi siatkarze i siatkarki plażowe globu – to wszystko czeka mieszkańców stolicy Warmii i Mazur w ostatnim tygodniu sierpnia podczas turnieju Olsztyn Grand Slam.

Podczas konferencji prasowej organizatorzy zaprezentowali wizualizację stadionów i terenu imprezy, który obejmuje całe Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel. Jak mówi prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke, każdy znajdzie coś dla siebie.

00:00 / 00:00

Konferencja przed turniejem Olsztyn Grand Slam w Olsztynie. Fot. Maciej Świniarski

Rafał Pośpiech – dyrektor turnieju Olsztyn Grand Slam. Fot. Maciej Świniarski

Oprócz tego będą telebimy, strefy kibica i mnóstwo niespodzianek. Duże wrażenie powinna też zrobić konstrukcja stadionu głównego – zapowiada dyrektor turnieju Rafał Pośpiech.

00:00 / 00:00

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zapewnił, że na czas turnieju, na plażę miejską będzie można dojeżdżać specjalnymi autobusami.

00:00 / 00:00

Turniej Olsztyn Grand Slam w siatkówce plażowej odbędzie się w dniach 25-30 sierpnia.

Do tematu wrócimy w kolejnych serwisach Radia Olsztyn i w Kronice Sportowej po godz. 21.05.

Wizualizacja stadionów i terenu imprezy, który obejmuje całe Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel

(mświn/łw/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Olsztyn Grand Slam
Bednorz zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn

Kolejne wieści transferowe z Indykpolu AZS-u Olsztyn. Zespół Plus Ligi, zajmujący 10 miejsce w tabeli, przedłużył na kolejny sezon umowę z wypożyczonym z PGE Skry Bełchatów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV