Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn: odroczono proces biegłej sądowej

Do września sąd rejonowy w Olsztynie odroczył proces biegłej sądowej oskarżonej o błędne określenie przyczyny zgonu.

Beata W. przez wiele lat pracowała w olsztyńskim Zakładzie Ekspertyz Sądowych. Lekarka wykonała ponad 2 tysiące sekcji zwłok. 6 lat temu biegła stwierdziła, że aptekarka Anna K. została uduszona przez swojego męża. W efekcie znany w Olsztynie chirurg Józef K. trafił do aresztu pod zarzutem zabójstwa żony. Spędził tam 8 dni i wyszedł na wolność, gdy jego adwokat zażądał ponownej sekcji zwłok Anny K.

Zespół lekarzy z Gdańska uznał, że kobieta nie została uduszona, a zmarła na zawał serca. Biegła Beata W. przyznała przed sądem, że nie zauważyła w sercu zmarłej jaśniejszej plamy świadczącej o zawale, ale zastrzegła, że jedno zdarzenie nie wykluczało drugiego, ponieważ do zawału mogło dojść na skutek duszenia.

W czwartek olsztyński sąd, który prowadzi proces zdecydował, że zapyta zespół biegłych z Katowic, czy stan serca Anny K. mógł wskazywać na to, że przez dłuższy czas była ona poddawana stresowi, np. na skutek przemocy domowej.

Beata W. przez wiele lat pracowała w olsztyńskim Zakładzie Ekspertyz Sądowych. Wykonała ponad 2 tysiące sekcji zwłok.

 

(PAP/kpias/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, lekarz, proces
Elbląg: proces gangu Kulawego odroczony

Proces gangu z Kisielic zostanie wznowiony w Sądzie Okręgowym w Elblągu 2 lipca. Powodem jest nieobecność jednego z pięciu głównych oskarżonych o podwójne zabójstwo. Marcin K.,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV