Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn oficjalnie otworzył sezon kąpielowy. Do końca wakacji nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwać będą ratownicy

Nad jeziorem Ukiel otworzono kolejną część plaży miejskiej. Jedną z atrakcji jest dmuchany park wodny. Fot. Łukasz Węglewski

Dziś (15 czerwca) otwarte zostało pierwsze kąpielisko w Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel”.

Na inaugurację sezonu kąpielowego zaplanowano otwarcie Wodnego Placu Zabaw. Nie jest to jedyna atrakcja sezonu letniego przygotowana przez olsztyński OSiR – zapewnia dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński.

Turyści oraz olsztynianie wypoczywający na plażach nad jeziorem Ukiel będą mieli do dyspozycji trzy wypożyczalnie sprzętu sportowego, w których można zaopatrzyć się w rowery turystyczne, nartorolki, łyżworolki, zestawy nordic walking i zestawy gier. Miłośnicy sportów wodnych będą mogli wypożyczyć kajaki, rowery wodne, kanu, łodzie wiosłowe, deski z żaglem, sprzęt do kitesurfingu i łodzie żaglowe. Do dyspozycji będą również boiska do sportów plażowych.

– Kolejne kąpieliska rozpoczną funkcjonowanie kilka dni później – dodaje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński. Wszystkie będą działać do końca wakacji. Nad bezpieczeństwem wypoczywających będą czuwać ratownicy.

W sezonie letnim Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Ukiel” będzie również miejscem rozgrywek ważnych imprez sportowych m.in. Mistrzostw Polski w Rugby Plażowym, Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej, Półmaratonu Ukiel, MTB Mazovia w kolarstwie.

Harmonogram pracy kąpielisk sezonowych:

  • Kąpielisko „Plaza Miejska 1” – od 15.06 do 03.09 – ul. Kapitańska 23
  • Kąpielisko „Plaża Miejska 2” – od 24.06. do 03.09 – ul. Kapitańska 23
  • Kąpielisko „Plaża Miejska 3” – od 01.08 do 31.08 – ul. Kapitańska 23
  • Kąpielisko „Słoneczna Polana” – od 24.06 do 31.08 – ul. Sielska 38
  • Kąpielisko „Skanda” – od 24.06 do 31.08 – ul. Plażowa

(BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ukiel, jezioro, kąpielisko, ratownik
1 lipca wchodzi w życie znowelizowana ustawa Prawo Wodne. Sprawdź co się zmieni

1 lipca wejdzie w życie znowelizowana ustawa Prawo Wodne. Poseł Wojciech Kossakowski na konferencji prasowej w Ełku mówił o ważnych zapisach, której się tam znalazły. Jego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV